Pylon LED Chandelier (700TRSPPYL27TNB-LED930120)
SKU:
182|700TRSPPYL27TNB-LED930120
Product Overview
LED Chandelier by Visual Comfort Modern from the Pylon collection in Natural Brass finish
Product Details
collection
Pylon
number_of_bulbs
27
max_wattage
124.20W
light_output
7965.00lm
voltage
120.00V
manufacturer_finish
Natural Brass
manufacturer_glass
Acrylic
wire
144"
canopy
10.2"x48"x1.6"
meta_keywords
Visual Comfort Modern,700TRSPPYL27TNB-LED930120,LED Chandelier,Pylon,Natural Brass,Chandelier
light_output_range
2100lm & more (150W equiv.)