Eaves LED Chandelier (700TRSPEVS18TB-LED930120)
SKU:
182|700TRSPEVS18TB-LED930120
Product Overview
LED Chandelier by Visual Comfort Modern from the Eaves collection in Nightshade Black finish
Product Details
collection
Eaves
number_of_bulbs
18
max_wattage
77.40W
light_output
4086.00lm
voltage
120.00V
manufacturer_finish
Nightshade Black
manufacturer_glass
Acrylic
wire
144"
canopy
8.5"x48"x1.6"
meta_keywords
Visual Comfort Modern,700TRSPEVS18TB-LED930120,LED Chandelier,Eaves,Nightshade Black,Chandelier
light_output_range
2100lm & more (150W equiv.)