Eaves LED Chandelier (700TRSPEVS27TNB-LED930120)
SKU:
182|700TRSPEVS27TNB-LED930120
Product Overview
LED Chandelier by Visual Comfort Modern from the Eaves collection in Natural Brass finish
Product Details
collection
Eaves
number_of_bulbs
27
max_wattage
116.10W
light_output
6129.00lm
voltage
120.00V
manufacturer_finish
Natural Brass
manufacturer_glass
Acrylic
wire
144"
canopy
10.2"x48"x1.6"
meta_keywords
Visual Comfort Modern,700TRSPEVS27TNB-LED930120,LED Chandelier,Eaves,Natural Brass,Chandelier
light_output_range
2100lm & more (150W equiv.)