Pylon LED Chandelier (700TRSPPYL18TB-LED930120)
SKU:
182|700TRSPPYL18TB-LED930120
Product Overview
LED Chandelier by Visual Comfort Modern from the Pylon collection in Nightshade Black finish
Product Details
collection
Pylon
number_of_bulbs
18
max_wattage
82.80W
light_output
5310.00lm
voltage
120.00V
manufacturer_finish
Nightshade Black
manufacturer_glass
Acrylic
wire
144"
canopy
8.5"x48"x1.6"
meta_keywords
Visual Comfort Modern,700TRSPPYL18TB-LED930120,LED Chandelier,Pylon,Nightshade Black,Chandelier
light_output_range
2100lm & more (150W equiv.)