Edison Bulb Light Bulb (LB-7147-60W)
cal lighting
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
225|LB-7147-60W
UPC:
Out of stock
Add to Wish List
Product Overview
Light Bulb by Cal Lighting from the Edison Bulb collection in CLEAR & CHROME finish
5.5" Height Edison Bulb with E26 Base
Product Details
collection
Edison Bulb
rooms
Living Room, Kitchen, Bedroom, Game Room, Hallway,
number_of_bulbs
1
max_wattage
60.00W
bulb_base
E26
light_output
360.00lm
country_of_origin
China
material
Metal
manufacturer_finish
CLEAR & CHROME
meta_keywords
Cal Lighting,LB-7147-60W,Light Bulb,Edison Bulb,CLEAR & CHROME,Bulb
status
A
price_range
light_output_range
600lm & less (40W equiv.)