Edison Bulb Light Bulb (LB-7148-25W)
SKU:
225|LB-7148-25W
Product Overview
Light Bulb by Cal Lighting from the Edison Bulb collection in CLEAR & CHROME finish
4.75" Height Edison Bulb with E12 Base
Product Details
collection
Edison Bulb
rooms
Living Room, Kitchen, Bedroom, Game Room, Hallway,
max_wattage
25.00W
bulb_type
E-12
bulb_base
E12
light_output
150.00lm
country_of_origin
China
material
Metal
manufacturer_finish
CLEAR & CHROME
Type
Flame Tip
Finish
Light
Style
Candelabra
meta_keywords
Cal Lighting,LB-7148-25W,Light Bulb,Edison Bulb,CLEAR & CHROME,Bulb,Bulbs,Candelabra
status
A
width_range
6" & Less
height_range
6" & Less
price_range
light_output_range
600lm & less (40W equiv.)