Bulb Light Bulb (LB-7157-25W)
SKU:
225|LB-7157-25W
UPC:
Out of stock
Add to Wish List
Product Overview
Light Bulb by Cal Lighting from the Bulb collection
3.5" Height 23W Edison Bulb with E12 Base
Product Details
collection
Bulb
max_wattage
25.00W
bulb_type
E-12
bulb_base
E12
light_source
Incandescent
light_output
179.00lm
country_of_origin
China
material
Glass
Type
Torpedo
Finish
Light
Style
Candelabra
meta_keywords
Cal Lighting,LB-7157-25W,Light Bulb,Bulb,Bulb,Bulbs,Candelabra
status
A
width_range
6" & Less
height_range
6" & Less
price_range
light_output_range
600lm & less (40W equiv.)