Bulb Light Bulb (LB-7151-60W)
SKU:
225|LB-7151-60W
Product Overview
Light Bulb by Cal Lighting from the Bulb collection
7" Height 52W Edison Bulb with E26 Medium Base
Product Details
collection
Bulb
max_wattage
60.00W
bulb_type
E26
bulb_base
E26
light_source
Incandescent
light_output
152.00lm
country_of_origin
China
material
Glass
Type
Tubular
Finish
Light
Style
Medium
meta_keywords
Cal Lighting,LB-7151-60W,Light Bulb,Bulb,Bulb,Bulbs,Medium
status
A
width_range
6" & Less
height_range
7" - 12"
price_range
light_output_range
600lm & less (40W equiv.)