Pylon LED Chandelier (700TRSPPYLC18TNB-LED277)
SKU:
182|700TRSPPYLC18TNB-LED277
Product Overview
LED Chandelier by Visual Comfort Modern from the Pylon collection in Natural Brass finish
Product Details
collection
Pylon
number_of_bulbs
18
light_output
2700.00lm
voltage
277.00V
material
Aluminum or Brass
manufacturer_finish
Natural Brass
wire
108"
canopy
8.5"x48"x1.6"
Type
Multi-Port/Cascade
Finish
Brass
Style
Contemporary Modern
Shade
Clear
Mount
Cable
meta_keywords
status
D
led
width_range
7" - 12"
height_range
13" - 18"
price_range
light_output_range
2100lm & more (150W equiv.)