Pylon LED Chandelier (700TRSPPYLC27TB-LED277)
SKU:
182|700TRSPPYLC27TB-LED277
Product Overview
LED Chandelier by Visual Comfort Modern from the Pylon collection in Nightshade Black finish
Product Details
collection
Pylon
number_of_bulbs
27
light_output
4050.00lm
voltage
277.00V
material
Aluminum or Brass
manufacturer_finish
Nightshade Black
wire
108"
canopy
10.2"x48"x1.6"
Type
Multi-Port/Cascade
Finish
Black
Style
Contemporary Modern
Shade
Clear
Mount
Cable
meta_keywords
status
D
led
width_range
7" - 12"
height_range
13" - 18"
price_range
light_output_range
2100lm & more (150W equiv.)