Flynx Nine Light Pendant (LD7045D30WOK)
SKU:
173|LD7045D30WOK
UPC:
Width:
31.00 (in)
Height:
27.40 (in)
Depth:
Adding to cart… The item has been added
Add to Wish List
Product Overview
Nine Light Pendant by Elegant Lighting from the Flynx collection in Weathered Oak finish
Product Details
collection
Flynx
rooms
kitchen, living room, hallway, foyer, office
number_of_bulbs
9
max_wattage
40.00W
voltage
110.00V
safety_rating
Dry
dimensional_weight
41.00lb
manufacturer_finish
Weathered Oak
chain
59"Weathered Oak
wire
78.7"
canopy
4.7"x1"
Finish
Bronze / Dark
Style
Farmhouse
width_range
31" - 36"
height_range
25" - 30"