Flynx Nine Light Pendant (LD7045D30WD)
SKU:
173|LD7045D30WD
Product Overview
Nine Light Pendant by Elegant Lighting from the Flynx collection in Weathered Dove finish
Product Details
collection
Flynx
rooms
kitchen, living room, hallway, foyer, office
number_of_bulbs
9
max_wattage
40.00W
voltage
110.00V
safety_rating
Dry
dimensional_weight
41.00lb
manufacturer_finish
Weathered Dove
chain
59"Weathered Dove
wire
78.7"
canopy
4.7"x1"
Finish
Light
Style
Farmhouse
width_range
31" - 36"
height_range
25" - 30"