71|3CLNSM52MBKNH
UPC:
Width:
52.00 (in)
Height:
12.50 (in)
Adding to cart… The item has been added
Add to Wish List
Product Overview
52" Ceiling Fan by Visual Comfort Fan from the Collins Smart 52 collection in Midnight Black finish
Product Details
collection
Collins Smart 52
blade_finish
Washed White Oak/Washed White Oak
fan_control
Handheld Remote, 6-speed and Reverse
fan_downrod
6"
motor_size
125.0 X 16.0
country_of_origin
China
material
Steel
manufacturer_finish
Midnight Black
canopy
D:7.125'' H:7.125'' Round
spec_sheet
https://www.visualcomfort.com/media/docs/spec_sheet/3/c/ss_3clnsm52mbknh.pdf
Finish
Black
Style
Contemporary Modern
width_range
49" - 58"
height_range
7" - 12"
price_range
rooms
Bedroom, Livingroom, Great Room
voltage
120.00V