Cerne LED Flush Mount (KWFM19227NB-277)
visual comfort modern
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
182|KWFM19227NB-277
Product Overview
LED Flush Mount by Visual Comfort Modern from the Cerne collection in Natural Brass finish
Product Details
collection
Cerne
designer
Kelly Wearstler
bulbs_included
Yes
number_of_bulbs
1
max_wattage
7.00W
bulb_base
Integrated
light_source
LED
light_output
178.00lm
color_temperature
2700K
cri
90
dimmable
Yes
voltage
277.00V
country_of_origin
CN
material
Metal
safety_listing
ETL
safety_rating
Damp
manufacturer_finish
Natural Brass
manufacturer_glass
Acrylic
wire
6"
canopy
5"x5"x1.6"
meta_keywords
Visual Comfort Modern,KWFM19227NB-277,LED Flush Mount,Cerne,Natural Brass,Ceiling
status
A
led
price_range
light_output_range
600lm & less (40W equiv.)