Bulbs Light Bulb (BL4E26T10CL120V27)
SKU:
16|BL4E26T10CL120V27
max_wattage
4.00W
bulb_type
T10
bulb_base
E26 Medium
light_output
250.00lm
color_temperature
2700K
voltage
120.00V
safety_listing
cETLus
safety_rating
Damp
spec_sheet
https://www.maximlighting.com/prodspec/BL4E26T10CL120V27
Type
Tubular
Finish
Light
Style
Medium
Shade
Clear
meta_keywords
Maxim,BL4E26T10CL120V27,Light Bulb,Bulbs,Bulb,Bulbs,Medium
light_output_range
600lm & less (40W equiv.)