Bulbs Light Bulb (BL4G9CL120V40)
SKU:
16|BL4G9CL120V40
max_wattage
4.00W
bulb_type
T4
bulb_base
G9
light_output
400.00lm
color_temperature
3000K
voltage
120.00V
material
Ceramic
safety_listing
cETLus
safety_rating
Dry
spec_sheet
https://www.maximlighting.com/prodspec/BL4G9CL120V40
Type
Integrated LED
Style
G9
meta_keywords
Maxim,BL4G9CL120V40,Light Bulb,Bulbs,Bulb,Bulbs,G9
Yes
width_range
6" & Less
height_range
6" & Less
price_range
light_output_range
600lm & less (40W equiv.)