Serephina Eight Light Bath Sconce (6200W24C)
elegant lighting
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
173|6200W24C
Product Overview
Eight Light Bath Sconce by Elegant Lighting from the Serephina collection in chrome finish
Product Details
collection
Serephina
rooms
bathroom, hallways
extension
5.00in
number_of_bulbs
8
max_wattage
20.00W
bulb_type
G9
bulb_base
G9
dimmable
Yes
voltage
110.00V
country_of_origin
China
material
Iron and Crystal
crystal
Clear
safety_listing
ETL
safety_rating
Dry
title_20
Yes
title_24
dimensional_weight
26.00lb
manufacturer_finish
chrome
wire
24" Gold
canopy
24"x7.5"x1"
Type
Cylindrical / Linear
Finish
Chrome
Style
Contemporary Crystal
width_range
6" & Less
height_range
7" - 12"