Serephina Eight Light Bath Sconce (6200W24BK)
elegant lighting
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
173|6200W24BK
UPC:
Width:
5.00 (in)
Height:
12.00 (in)
Depth:
24.00 (in)
Adding to cart… The item has been added
Add to Wish List
Product Overview
Eight Light Bath Sconce by Elegant Lighting from the Serephina collection in black finish
Product Details
collection
Serephina
rooms
bathroom, hallways
extension
5.00in
number_of_bulbs
8
max_wattage
20.00W
bulb_type
G9
bulb_base
G9
dimmable
Yes
voltage
110.00V
country_of_origin
China
material
Iron and Crystal
crystal
Clear
safety_listing
ETL
safety_rating
Dry
title_20
Yes
title_24
dimensional_weight
26.00lb
manufacturer_finish
black
wire
24" Gold
canopy
24"x7.5"x1"
Type
Cylindrical / Linear
Finish
Black
Style
Contemporary Modern
width_range
6" & Less
height_range
7" - 12"