Pylon LED Chandelier (700TRSPPYLC18TB-LED120)
SKU:
182|700TRSPPYLC18TB-LED120
UPC:
Width:
9.50 (in)
Height:
17.20 (in)
Depth:
43.20 (in)
Adding to cart… The item has been added
Add to Wish List
Product Overview
LED Chandelier by Visual Comfort Modern from the Pylon collection in Nightshade Black finish
Product Details
collection
Pylon
number_of_bulbs
18
light_output
2700.00lm
voltage
120.00V
material
Aluminum or Brass
manufacturer_finish
Nightshade Black
wire
108"
canopy
8.5"x48"x1.6"
Type
Multi-Port/Cascade
Finish
Black
Style
Contemporary Modern
Shade
Clear
Mount
Cable
meta_keywords
status
D
led
width_range
7" - 12"
height_range
13" - 18"
price_range
light_output_range
2100lm & more (150W equiv.)