Pylon LED Chandelier (700TRSPPYL18TNB-LED930277)
SKU:
182|700TRSPPYL18TNB-LED930277
Product Overview
LED Chandelier by Visual Comfort Modern from the Pylon collection in Natural Brass finish
Product Details
collection
Pylon
number_of_bulbs
18
max_wattage
82.80W
light_output
5310.00lm
voltage
277.00V
manufacturer_finish
Natural Brass
manufacturer_glass
Acrylic
wire
144"
canopy
8.5"x48"x1.6"
meta_keywords
Visual Comfort Modern,700TRSPPYL18TNB-LED930277,LED Chandelier,Pylon,Natural Brass,Chandelier
light_output_range
2100lm & more (150W equiv.)