Horizon LED Ceiling Mount (5112LED.18)
Accord Lighting
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
486|5112LED.18
Width:
15.75 (in)
Height:
5.91 (in)
Out of stock
Add to Wish List
Product Overview
LED Ceiling Mount by Accord Lighting from the Horizon collection in American Walnut finish
Product Details
web_enabled
1
collection
Horizon
designer
Studio Accord
light_source
LED
color_temperature
3000K
cri
90
voltage
120.00V
country_of_origin
Brazil
material
MDF, Acrylic, Wood veneer
safety_listing
UL
safety_rating
Damp
manufacturer_finish
American Walnut
delivered_lumens
1375.00lm
connection
Hard Wired
Type
Drum Shade
Finish
Wood/Stone/Naturals
Style
Contemporary Modern
Shade
White
meta_keywords
status
A
led
Yes
width_range
13" - 18"
height_range
6" & Less