Hanson Eight Light Pendant (LD7038D36BRB)
SKU:
173|LD7038D36BRB
Product Overview
Eight Light Pendant by Elegant Lighting from the Hanson collection in Black and Brass finish
max_wattage
40.00W
voltage
110.00V
manufacturer_finish
Black and Brass
manufacturer_glass
Opal White
wire
54.9"
rod
6"+12"+12"+16"
canopy
4.7"x1"
spec_sheet
https://elegantlighting.egnyte.com/dl/Hjif9crzJ3/?
Finish
Two-Tone
Shade
White
width_range
31" - 36"
height_range
25" - 30"