Glacier LED Chandelier (CHB0061-48)
SKU:
404|CHB0061-48
Add to Wish List
Product Overview
LED Chandelier by Hammerton Studio from the Glacier collection in Burnished Bronze finish
Product Details
collection
Glacier
number_of_bulbs
20
max_wattage
62.00W
bulb_type
light_output
4240.00lm
manufacturer_glass
Blown Glass
Type
Ring/Halo
Finish
Bronze / Dark
Style
Contemporary Modern
Shade
Clear Textured
Mount
Cable
Yes
width_range
37" - 48"
height_range
73" & Up
price_range
light_output_range
2100lm & more (150W equiv.)