Glacier LED Chandelier (CHB0061-36)
hammerton studio
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
404|CHB0061-36
Add to Wish List
Product Overview
LED Chandelier by Hammerton Studio from the Glacier collection in Burnished Bronze finish
Product Details
collection
Glacier
number_of_bulbs
20
max_wattage
63.00W
bulb_type
LED
bulb_base
Integrated
light_source
LED
light_output
4240.00lm
color_temperature
2700K
manufacturer_finish
Burnished Bronze
manufacturer_glass
Blown Glass
Type
Ring/Halo
Finish
Bronze / Dark
Style
Transitional
Shade
Clear Textured
Mount
Cable
meta_keywords
status
A
Yes
width_range
31" - 36"
price_range
light_output_range
2100lm & more (150W equiv.)