Genesis Two Light Bath Sconce (LD7321W19BLK)
elegant lighting
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
173|LD7321W19BLK
Product Overview
Two Light Bath Sconce by Elegant Lighting from the Genesis collection in Black and Clear finish
Product Details
collection
Genesis
rooms
Bathroom
extension
8.00in
number_of_bulbs
2
max_wattage
40.00W
bulb_type
E26
bulb_base
E26
dimmable
Yes
voltage
110.00V
country_of_origin
China
material
Iron and Glass
safety_listing
ETL
safety_rating
Damp
title_20
Yes
title_24
dimensional_weight
18.00lb
manufacturer_finish
Black and Clear
manufacturer_glass
Clear
wire
8" Black and White
canopy
4.7"x1"x4.7"
Type
Two Lights
Finish
Black
Style
Contemporary Modern
Shade
Clear
width_range
19" - 24"
height_range
7" - 12"