Gable LED Chandelier (700TRSPGBL27TB-LED930277)
SKU:
182|700TRSPGBL27TB-LED930277
Product Overview
LED Chandelier by Visual Comfort Modern from the Gable collection in Nightshade Black finish
Product Details
collection
Gable
number_of_bulbs
27
max_wattage
116.10W
light_output
8073.00lm
voltage
277.00V
manufacturer_finish
Nightshade Black
manufacturer_glass
Crystal
wire
144"
canopy
10.2"x48"x1.6"
meta_keywords
Visual Comfort Modern,700TRSPGBL27TB-LED930277,LED Chandelier,Gable,Nightshade Black,Chandelier
light_output_range
2100lm & more (150W equiv.)