Gable LED Chandelier (700TRSPGBL18TB-LED930277)
SKU:
182|700TRSPGBL18TB-LED930277
Product Overview
LED Chandelier by Visual Comfort Modern from the Gable collection in Nightshade Black finish
Product Details
collection
Gable
number_of_bulbs
18
max_wattage
77.40W
light_output
5382.00lm
voltage
277.00V
manufacturer_finish
Nightshade Black
manufacturer_glass
Crystal
wire
144"
canopy
8.5"x48"x1.6"
meta_keywords
Visual Comfort Modern,700TRSPGBL18TB-LED930277,LED Chandelier,Gable,Nightshade Black,Chandelier
light_output_range
2100lm & more (150W equiv.)