Drexel One Light Outdoor Wall Lantern (V6-L5-2936-13)
SKU:
159|V6-L5-2936-13
Product Overview
One Light Outdoor Wall Lantern by Lighting One E from the Drexel collection in English Bronze finish
In the Drexel 1-light outdoor wall lantern, iconic lantern style outdoor lighting is given a fresh new look with smooth lines and an English bronze finish. 18.5" height and 7.5" width. Extends 9" from the wall. Uses one standard size bulb of up to 60 watts. Wet area rated.
extension
9.00in
max_wattage
60.00W
voltage
120.00V
canopy
5.88"x5.88"x0.75"
width_range
7" - 12"
height_range
13" - 18"