Dessau LED Picture Light (700DES24NB-LED930-277)
SKU:
182|700DES24NB-LED930-277
Product Overview
LED Picture Light by Visual Comfort Modern from the Dessau collection in Natural Brass finish
Sean Lavin
rooms
Hallway, Home Office, Office
extension
8.60in
max_wattage
25.30W
bulb_type
light_output
1524.00lm
Yes
rated_average_life
50000
voltage
277.00V
manufacturer_finish
Natural Brass
wire
6"
canopy
3"x5"x0.6"
Type
Picture Lights
Finish
Brass
Style
Contemporary Modern
A
width_range
7" - 12"
height_range
6" & Less
price_range
light_output_range
1350lm-2100lm (100W equiv.)