Dessau LED Picture Light (700DES36N-LED930-277)
SKU:
182|700DES36N-LED930-277
UPC:
Out of stock
Available on: 5/12/2026
Add to Wish List
Product Overview
LED Picture Light by Visual Comfort Modern from the Dessau collection in Polished Nickel finish
extension
8.60in
max_wattage
24.90W
light_output
1615.00lm
voltage
277.00V
manufacturer_finish
Polished Nickel
wire
6"
canopy
3"x5"x0.6"
meta_keywords
Visual Comfort Modern,700DES36N-LED930-277,LED Picture Light,Dessau,Polished Nickel,Wall
light_output_range
1350lm-2100lm (100W equiv.)