Dessau LED Picture Light (700DES24N-LED930-277)
SKU:
182|700DES24N-LED930-277
UPC:
Out of stock
Available on: 5/12/2026
Add to Wish List
Product Overview
LED Picture Light by Visual Comfort Modern from the Dessau collection in Polished Nickel finish
Sean Lavin
rooms
Hallway, Home Office, Office
extension
8.60in
max_wattage
25.30W
light_output
1524.00lm
Yes
rated_average_life
50000
voltage
277.00V
manufacturer_finish
Polished Nickel
wire
6"
canopy
3"x5"x0.6"
meta_keywords
Visual Comfort Modern,700DES24N-LED930-277,LED Picture Light,Dessau,Polished Nickel,Wall
light_output_range
1350lm-2100lm (100W equiv.)