Rozzen Smart 60 60" Ceiling Fan (3RZSM60BBS)
visual comfort fan
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
71|3RZSM60BBS
Product Overview
60" Ceiling Fan by Visual Comfort Fan from the Rozzen Smart 60 collection in Burnished Brass finish
Product Details
collection
Rozzen Smart 60
rooms
Bathroom, Enclosed Patios/Porches, Garage
fan_airflow
6550CFM
airflow_efficiency
198CFM/W
blade_pitch
13°
blade_finish
Matte White/Matte White
blade_quantity
3
fan_downrod
6"
light_kit
Adaptable
motor_size
131.0 X 30.0
country_of_origin
China
material
Steel
safety_listing
cETL
safety_rating
Damp
manufacturer_finish
Burnished Brass
canopy
5.9"