Irene-5HLK 60" Ceiling Fan (IR5HLK-BN-LM-60)
SKU:
101|IR5HLK-BN-LM-60
Product Overview
60" Ceiling Fan by Matthews Fan Company from the Irene-5HLK collection in Brushed Nickel finish
Finish
Bronze / Dark
max_wattage
31.00W
voltage
110.00V
blade_span
60"
material
Cast Aluminum 40%, Heavy Stamped Steel 40%, Wood 20%
manufacturer_finish
Brushed Nickel
canopy
7"x7"x10"