Irene-5HLK 60" Ceiling Fan (IR5HLK-TB-LM-60)
SKU:
101|IR5HLK-TB-LM-60
UPC:
Width:
60.00 (in)
Height:
12.00 (in)
Adding to cart… The item has been added
Add to Wish List
Product Overview
60" Ceiling Fan by Matthews Fan Company from the Irene-5HLK collection in Textured Bronze finish
Finish
Black
max_wattage
31.00W
voltage
110.00V
blade_span
60"
material
Cast Aluminum 40%, Heavy Stamped Steel 40%, Wood 20%
manufacturer_finish
Textured Bronze
canopy
7"x7"x10"