Irene-3HLK 60" Ceiling Fan (IR3HLK-BK-LM-60)
SKU:
101|IR3HLK-BK-LM-60
Product Overview
60" Ceiling Fan by Matthews Fan Company from the Irene-3HLK collection in Matte Black finish
Finish
Black
max_wattage
31.00W
voltage
110.00V
blade_span
60"
material
Cast Aluminum 40%, Heavy Stamped Steel 40%, Wood 20%
manufacturer_finish
Matte Black
canopy
7"x7"x10"