Westley Six Light Pendant (LD7048D24BK)
SKU:
173|LD7048D24BK
UPC:
Width:
24.00 (in)
Height:
18.50 (in)
Depth:
Adding to cart… The item has been added
Add to Wish List
Product Overview
Six Light Pendant by Elegant Lighting from the Westley collection in Black finish
Product Details
collection
Westley
rooms
Dining room, kitchen, living room, entry way
number_of_bulbs
6
max_wattage
40.00W
voltage
110.00V
safety_rating
Damp
dimensional_weight
22.00lb
manufacturer_finish
Black
chain
59"Brass
wire
78.7"
canopy
4.7"x1"
spec_sheet
https://elegantlighting.egnyte.com/dl/k4RWIqcbUO/?
Finish
Black
Style
Transitional
meta_keywords
Elegant Lighting,LD7048D24BK,Six Light Pendant,Westley,Black,Pendant,Mid. Chandeliers,Transitional
width_range
19" - 24"
height_range
13" - 18"