Secret Garden LED Pendant (S2403L-48OH)
Schonbek
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
53|S2403L-48OH
UPC:
Width:
40.00 (in)
Height:
24.00 (in)
Depth:
5.50 (in)
Adding to cart… The item has been added
Add to Wish List
Product Overview
LED Pendant by Schonbek from the Secret Garden collection in Antique Silver finish
Product Details
web_enabled
1
collection
Secret Garden
light_source
LED
light_output
836.00lm
color_temperature
3500K
cri
90
rated_average_life
50000
voltage
120.00V
country_of_origin
UNITED STATES
crystal
Optic Haze Quartz
safety_rating
Damp
manufacturer_finish
Antique Silver
delivered_lumens
585.00lm
Type
Multi-Port/Cascade
Finish
Bronze / Dark
Style
Contemporary Modern
Shade
Clear
Mount
Cable
meta_keywords
status
A
led
Yes
width_range
37" - 48"
height_range
19" - 24"
price_range
light_output_range
600lm-950lm (60W equiv.)