Scarlett One Light Wall Sconce (IWL1208A12PGD)
canarm
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
387|IWL1208A12PGD
UPC:
Width:
12.00 (in)
Height:
5.13 (in)
Depth:
6.13 (in)
Adding to cart… The item has been added
Add to Wish List
Product Overview
One Light Wall Sconce by Canarm from the Scarlett collection in Painted Gold finish
Product Details
collection
Scarlett
designer
Canarm
number_of_bulbs
1
max_wattage
15.00W
bulb_type
A19
country_of_origin
China
material
Steel
safety_listing
cCSAus
manufacturer_finish
Painted Gold
Type
Metal
Finish
Gold, Champ, Gld Leaf
Style
Contemporary Modern
meta_keywords
Canarm,IWL1208A12PGD,One Light Wall Sconce,Scarlett,Painted Gold,Sconce,Sconces,Contemporary Modern
status
A
width_range
7" - 12"
height_range
6" & Less