Salem One Light Outdoor Wall Sconce (OD304W12BK)
elegant lighting
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
173|OD304W12BK
Product Overview
One Light Outdoor Wall Sconce by Elegant Lighting from the Salem collection in Black finish
Product Details
collection
Salem
rooms
outdoor
extension
8.00in
number_of_bulbs
1
max_wattage
60.00W
bulb_base
E26
dimmable
Yes
voltage
110.00V
country_of_origin
China
material
Iron and Glass
safety_listing
ETL
safety_rating
Wet
title_20
Yes
title_24
manufacturer_finish
Black
manufacturer_glass
clear
wire
12" BLACK AND WHITE
canopy
6.3"x4.5"x1"
Type
Wall Lanterns
Finish
Black
Style
Transitional
Shade
Clear Textured
width_range
7" - 12"
height_range
7" - 12"