RLM One Light Outdoor Wall Mount (7973-24B-66)
minka-lavery
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
7|7973-24B-66
UPC:
Width:
6.00 (in)
Height:
13.50 (in)
Adding to cart… The item has been added
Add to Wish List
Product Overview
One Light Outdoor Wall Mount by Minka-Lavery from the RLM collection in Sand Black finish
RLM Series 1 Light 24" Arm in Sand Coal Finish. Requires 1-100W Medium Base Bulb (Not Included)
Product Details
collection
RLM
extension
24.00in
max_wattage
100.00W
bulb_type
A19
dimmable
Yes
material
Steel/Aluminum
safety_listing
ETL
safety_rating
Wet
manufacturer_finish
Sand Black
canopy
6.75"x6"
spec_sheet
https://www.minkagroup.net/images/product_specs/7973-24B-66.pdf
Type
Incomplete
Finish
Black
Style
Transitional
width_range
6" & Less
height_range
13" - 18"