Mesa LED Chandelier (CHB0089-36)
SKU:
404|CHB0089-36
Add to Wish List
Product Overview
LED Chandelier by Hammerton Studio from the Mesa collection in Burnished Bronze finish
Mesa 36" Radial Ring - Burnished Bronze - Burnished Bronze - Amber Blown Glass - Stainless Cable - LED - 2700K
Product Details
collection
Mesa
number_of_bulbs
16
max_wattage
42.00W
light_output
3608.00lm
manufacturer_glass
Amber Blown Glass
meta_keywords
Hammerton Studio,CHB0089-36-BB-A-CA1-L1,LED Chandelier,Mesa,Burnished Bronze
light_output_range
2100lm & more (150W equiv.)