Haiku 84"Ceiling Fan Kit (MK-HK4-071906A470F504G10I32S2)
SKU:
466|MK-HK4-071906A470F504G10I32S2
Ceiling Fan Kit, Haiku, 84", 100-277V/1PH, WiFi/BLE, Damp Rated, 0.05HP, <125W, (US,CA,MX), Universal Mount, Motor - Satin Nickel, Airfoils - Caramel Aluminum, Ext Tube - 32", LED
extension
32.00in
bulbs_included
Yes
bulb_type
LED
light_source
LED
light_output
1770.00lm
color_temperature
4000K
voltage
100.00V
fan_electricity_use
53W
blade_span
84"
fan_downrod
32"
canopy
8.7"
Contemporary Modern
meta_keywords
status
A
width_range
73" & Up
height_range
37" - 48"
price_range
cfm_range
9000 & more
light_output_range
1350lm-2100lm (100W equiv.)