Haiku 84"Ceiling Fan Kit (MK-HK4-071906A470F504G10I32)
SKU:
466|MK-HK4-071906A470F504G10I32
Ceiling Fan Kit, Haiku, 84", 100-277V/1PH, WiFi/BLE, Damp Rated, 0.05HP, <125W, (US,CA,MX), Universal Mount, Motor - Satin Nickel, Airfoils - Caramel Aluminum, Ext Tube - 32"
extension
32.00in
voltage
100.00V
fan_electricity_use
53W
blade_span
84"
fan_downrod
32"
canopy
8.7"
width_range
73" & Up
height_range
37" - 48"