Haiku 84"Ceiling Fan Kit (MK-HK4-071906A470F504G10I12)
SKU:
466|MK-HK4-071906A470F504G10I12
Height:
21.00 (in)
Ceiling Fan Kit, Haiku, 84", 100-277V/1PH, WiFi/BLE, Damp Rated, 0.05HP, <125W, (US,CA,MX), Universal Mount, Motor - Satin Nickel, Airfoils - Caramel Aluminum, Ext Tube - 12"
extension
12.00in
voltage
100.00V
fan_electricity_use
53W
blade_span
84"
fan_downrod
12"
canopy
8.7"
width_range
73" & Up
height_range
19" - 24"