Guyed LED Chandelier (700TRSPGYD18TB-LED930120)
SKU:
182|700TRSPGYD18TB-LED930120
UPC:
Width:
12.30 (in)
Height:
14.10 (in)
Depth:
Adding to cart… The item has been added
Add to Wish List
Product Overview
LED Chandelier by Visual Comfort Modern from the Guyed collection in Nightshade Black finish
Product Details
collection
Guyed
designer
Sean Lavin
rooms
Outdoor
number_of_bulbs
18
max_wattage
82.80W
light_output
3186.00lm
voltage
120.00V
manufacturer_finish
Nightshade Black
manufacturer_glass
Crystal
wire
144"
canopy
8.5"x48"x1.6"
meta_keywords
Visual Comfort Modern,700TRSPGYD18TB-LED930120,LED Chandelier,Guyed,Nightshade Black,Chandelier
light_output_range
2100lm & more (150W equiv.)