Frankford Two Light Outdoor Wall Sconce (OD334W18BK)
elegant lighting
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
173|OD334W18BK
UPC:
Width:
10.00 (in)
Height:
18.00 (in)
Adding to cart… The item has been added
Add to Wish List
Product Overview
Two Light Outdoor Wall Sconce by Elegant Lighting from the Frankford collection in Black finish
Product Details
collection
Frankford
rooms
outdoor
extension
11.50in
number_of_bulbs
2
max_wattage
60.00W
bulb_base
E12
dimmable
Yes
voltage
110.00V
country_of_origin
China
material
Iron and Glass
safety_listing
ETL
safety_rating
Wet
title_20
Yes
title_24
manufacturer_finish
Black
wire
12" BLACK AND WHITE
canopy
7.08"x4.53"x0.98"
Type
Wall Lanterns
Finish
Black
Style
Transitional
Shade
Clear
width_range
7" - 12"
height_range
13" - 18"