Flush Mount Two Light Flush Mount (6-780-13-BK)
savoy house
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
51|6-780-13-BK
Product Overview
Two Light Flush Mount by Savoy House from the Flush Mount collection in Matte Black finish
Product Details
collection
Flush Mount
rooms
number_of_bulbs
2
max_wattage
60.00W
bulb_type
A19
bulb_base
E26
light_source
Incandescent/LED
dimmable
Yes
voltage
120.00V
material
Metal, Glass
safety_listing
UL/CUL
safety_rating
Dry
manufacturer_finish
Matte Black
manufacturer_glass
White Etched
canopy
1.13"x13.13"x13.13"
Type
Bowl Style
Finish
Black
Style
Transitional
meta_keywords
status
A
led
Yes
width_range
13" - 18"
height_range
6" & Less