Continuum - Track LED Track Light (ETL21210-WTBK)
et2
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
86|ETL21210-WTBK
UPC:
Out of stock
Add to Wish List
Product Overview
LED Track Light by ET2 from the Continuum - Track collection in White / Black finish
Product Details
collection
Continuum - Track
bulbs_included
Yes
number_of_bulbs
1
max_wattage
7.00W
bulb_type
LED
bulb_base
DC Integrated
light_source
LED
light_output
500.00lm
color_temperature
3000K
cri
90
rated_average_life
5000
voltage
120.00V
material
Aluminium
safety_listing
cETLus
safety_rating
Dry
title_24
Yes
manufacturer_finish
White / Black
spec_sheet
http://www.et2online.com/prodspec/ETL21210_WTBK
instructions
http://www.et2online.com/pdf/instruction/ETL21210.pdf
Type
Heads
Finish
Two-Tone
Style
Contemporary Modern
meta_keywords
status
A
width_range
6" & Less
height_range
6" & Less
price_range
light_output_range
600lm & less (40W equiv.)