Cohen Six Light Pendant (LD812D36BRK)
elegant lighting
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
173|LD812D36BRK
UPC:
Width:
36.00 (in)
Height:
18.50 (in)
Depth:
Adding to cart… The item has been added
Add to Wish List
Product Overview
Six Light Pendant by Elegant Lighting from the Cohen collection in black and brass finish
Product Details
collection
Cohen
rooms
dining room, living room, office
number_of_bulbs
6
max_wattage
60.00W
bulb_type
E-12
bulb_base
E12
dimmable
Yes
voltage
110.00V
country_of_origin
China
material
steel
safety_listing
ETL
safety_rating
Dry
title_20
Yes
title_24
dimensional_weight
33.00lb
manufacturer_finish
black and brass
chain
60"Brass
wire
79" Golden
canopy
5"x0.8"
switch
No
Type
Candle
Finish
Two-Tone
Style
Farmhouse
Mount
Chain
width_range
31" - 36"
height_range
13" - 18"