Cbr Led Integrated LED Path Light (15810CBR30)
kichler
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
12|15810CBR30
UPC:
Width:
8.25 (in)
Height:
22.50 (in)
Depth:
22.50 (in)
Out of stock
Available on: 6/29/2026
Add to Wish List
Product Overview
LED Path Light by Kichler from the Cbr Led Integrated collection in Centennial Brass finish
Product Details
collection
Cbr Led Integrated
bulbs_included
Yes
number_of_bulbs
3
max_wattage
3.00W
bulb_type
LED
bulb_base
Integrated
light_source
LED
color_temperature
3000K
cri
80
rated_average_life
40000
voltage
12.00V
country_of_origin
CN
material
Brass
safety_listing
cETLus
safety_rating
Wet
manufacturer_finish
Centennial Brass
wire
30"
delivered_lumens
250.00lm
Type
Path & Spread
Finish
Brass
Style
Transitional
meta_keywords
Kichler,15810CBR30,LED Path Light,Cbr Led Integrated,Centennial Brass,Landscape 12V LED Path/Spread,Landscape Ltg.,Transitional
status
A
Yes
width_range
7" - 12"
height_range
19" - 24"